Klientu piesaistes veidi

un KUR viņus ATRAST?

Galvenie klientu piesaistīšanas veidi, spēt pastāvīgi radīt jaunu klientu plūsmu.
Šajā rakstā nebūs runāts par vairāku miljonu ieguldījumiem reklāmā un veicināšanā.

Mēs jums pateiksim, kā, izmantojot iekšējās rezerves, tikai pārkonfigurējot ģenerēšanas sistēmu, nodrošināt nepārtrauktu jaunu klientu pieplūdumu.

MEKLĒJOT LEAD AVOTUS
Jebkuram uzņēmumam atbilde vienmēr ir vienāda:
Saprotiet, ko jūs varat darīt šajos 3 virzienos:
JAUNI KLIENTI
Ir daudz veidu, kā piesaistīt jaunus klientus. Protams, daudz kas ir atkarīgs no tirgus un segmenta.Tāpēc neatkarīgi no tā, ko izmantojat - interneta mārketinga rīkus, tīklošanu vai tradicionālākas metodes- jums vajadzētu būt 3-4 stabiliem un efektīviem kanāliem.
PAŠREIZĒJĀ BĀZE
1. Parasti pašreizējie bāzes pētījumi ir saistīti ar aptaujām.
2. Dažreiz vienkāršs atgādinājums par sevi pat tādā netiešā formā, kā aptauja klientam domāt par tevi.
3.Turklāt strādājiet ar tradicionāliem veidiem, kā piesaistīt esošos klientus:

(lojalitātes programmas, produktu uzlabošana, jaunu pakalpojumu ieviešana, īpašie piedāvājumi, akcijas )
KLIENTU "ATGRIEŠANĀS"
Nav universālu veidu, kā piesaistīt "pazudušos" klientus. Šeit jums jābūt gudram, koncentrējoties uz mērķauditorijas un nozares specifiku. Dažreiz pietiek ar vienu pārdošanas nodaļas vadītāja vai menedžera zvanu. Dažreiz ir nepieciešams kaut kas vairāk - nestandarta klientu piesaistīšanas veidi:

(dāvana, ziedi, šampanietis)
Mērķauditorijas noteikšana
Precīza mērķauditorijas atlase - 50% no auksto zvanu panākumiem. Lai precīzi noteiktu pareizos cilvēkus un identificētu viņu vajadzības, sastādiet savas mērķauditorijas portretu. To var izdarīt gan zinātniski, izmantojot mārketinga pētījumus, gan intuitīvi.

Mēs runājam par diviem rīkiem:
+ ABCXYZ analīzi, pašreizējās bāzes
+ RFM analīzi, lai uzzinātu mērķauditorijas portretu

RFM ANALĪZE
Pārbauda parastos un "pazudušos" pircējus pēc vairākiem kritērijiem:

Mērķa pircēju / klientu segmentēšana pēc sortimenta matricas, kas atspoguļos:

-viņu ienākumus (B2C) vai darbības jomu (B2B)
-faktorus, kas ietekmē izvēli,vecumu (B2C) vai uzņēmuma lielumu (B2B), ģeogrāfiju, cenu diapazons utt.

Ja šādi "precīzi" rīki jums vēl nav pieejami, rīkojieties vienkārši loģiski, praktiski.
Otrās metodes pamatā ir šāds princips
DEFINĒJIET SAVU MĒRĶAUDITORIJU

Paņemiet visus uzņēmuma klientus un izmetiet sliktos. Tas ir, tie darījumu partneri, kas par uzņēmumu runā negatīvi, pasūtījumus izdara reti un par nelielām summām, maksā ar kavēšanos utt. Sazināties ar viņiem ir dārgāk - darbs ar viņiem nerada ne peļņas pieaugumu, ne prieku.

Kad esat identificējis savu mērķauditoriju, jums ir jāsaprot produkta pieprasījuma raksturs. Tas noteiks, kā jūs veidojat savu mārketinga stratēģiju un kādus veidus, kā piesaistīt klientus izmantošanai.


IR 2 PIEPRASĪJUMA VEIDI
Patiešām, potenciālais pircējs var vēl nezināt, ka viņam kaut kas ir vajadzīgs. Jauns produkts viņam padarīs viņa dzīvi labāku un atrisinās sava veida "sāpes". Tāpēc vispirms ir jāpārbauda tirgus.

Kā veids, kā piesaistīt klientus produktam ar netiešu pieprasījumu, mudināt rīkoties brīvi. Šajā nolūkā vajadzētu:

Meklējam saskares punktus
Pēc mērķauditorijas noteikšanas ir svarīgi noteikt saskares punktus ar potenciālajiem pircējiem. Tas var būt gan jūsu pašu pasākumu (konferenču, semināru, produktu prezentāciju utt.), Gan līdzīgu partneru pasākumu apmeklējumu organizēšana.
Ko darīt?
Tas ietver,komerciālu piedāvājumu izsūtīšanu, veiksmes stāstu rakstīšanu un pozitīvas atsauksmes par uzņēmumu un tā sniegtajiem pakalpojumiem.

Atbalsts ietver drukāto materiālu (bukletu un skrejlapu) izstrādi, reklamēšanu un veicināšanu, korporatīvā žurnāla izlaišanu, suvenīru ar uzņēmuma logotipu izplatīšanu utt.
Kā piesaistīt klientus

uz mājaslapu?

Pieejiet jautājumam par to, kā strukturētāk piesaistīt klientus. Pirmkārt, saprotiet, kā piesaistīt klientus jūsu vietnei. Tas ir ļoti svarīgi vidē, kad cilvēku maksāšanas paradumos notiek būtiskas izmaiņas, un arvien vairāk cilvēku izvēlas pirkt preces / pakalpojumus internetā.
Labi piemērojiet "reklāmas" metodes klientu piesaistīšanai, kā arī termiņu metodi.

Piedāvājiet klientiem, dāvanas, atlaides, kuponus, lead magnētus un ierobežojiet akcijas laiku. Manipulācijas par naudas un uzkrājumu tēmu vienmēr ir ļoti efektīvas.

No kurienes iegūt jaunus instrumentus?

• Meklē - uzraudzi internetu, apmeklē nozares pasākumus, lasi ziņas.
• Spiego konkurentus
• Izgudro
Vēl viens veids, kā piesaistīt jaunus klientus, var būt noderīga satura nosūtīšana. Piemēram, izveidojot savu blogu. Periodiski to aizpildiet ar klientiem nepieciešamo informāciju.
Ļaujiet viņam parakstīties uz uzņēmuma jaunumu sarakstu un, ja interesē produkts/piedāvājums, izveidojiet iespēju atstāt pieprasījumu. Mūsdienu pasaules mārketinga haizivis šo rīku sauc par visefektīvāko lead ģenerēšanas veidu.

NODERĪGS SATURS
Pašas grāmatas rakstīšana var būt noderīgs veids, kā piesaistīt pircējus uzņēmumiem, kas darbojas B2P un B2B segmentā. Šāds produkts, ja tas ir kvalitatīvs, var kalpot ne tikai kā laba reklāma, bet arī gūt peļņu.

GRĀMATAS
Nenovērtējiet par zemu mūsdienās tik populāru piesaistes rīku kā vebināri. Organizējošajam uzņēmumam tas nerada ievērojamas izmaksas. Turklāt tas ļauj jums veidot savu klientu loku, piedāvājot klausītājiem ierobežotus īpašus piedāvājumus un atlaides pakalpojumu iespējām. Patīkami bonusi, kas, iespējams, nebūs pieejami rīt, motivēs klausītājus veikt pirkumu.

VEBINĀRI
Šis sociālais tīkls ļauj apkopot potenciālos klientus no visdažādākajiem mērķaauditorijas segmentiem. Galvenais ir lead kvalitāte, kas nosaka interesi par produktu un spēju maksāt.
Sākiet publicēt ziņas, kurām ir profesionāla uzmanība, apsveriet nepieciešamību personalizēt savu kontu. Cilvēki mēdz uzticēties konkrētai personai vairāk nekā sejai bez uzņēmuma. Uzticība ir lojalitātes pamats, kas veicina pārdošanu.

INSTAGRAMS
APSKATĪSIM 3 SOĻUS


Uzskats, ka palielinot dienā veikto auksto zvanu skaitu, ir pietiekams, lai uzņēmuma ieņēmumi pieaugtu, nav pilnīgi pareizs. Pēc aukstā zvana pārdošanas darbiniekam vēl ir jāuzrāda produkts, jāsastāda komerciāls piedāvājums, līgums utt. Darījums var neizdoties jebkurā posmā, tāpēc, lai palielinātu datplūsmu, ir svarīgi analizēt menedžeru starpposma darbības un pielāgot tās katrā posmā.
Analizējam pārdošanas funkciju
Lai jauns klients kļūtu par pastāvīgu pēc iepriekšminēto jaunu klientu piesaistīšanas metožu piemērošanas, pēc darījuma pabeigšanas ir svarīgi veikt vēl dažas darbības:

• Sakārtot upsells;
• Pārņemt pakalpojumus;
• Veidojiet klientu lojalitāti;
Atcerieties, ka pēc maksājuma veikšanas mijiedarbība ar klientu nebeidzas
.


Pārvaldam mārketinga tuneļus
Vai jūs domājat par veidu, kā piesaistīt klientus veikalam, īpaši pārtikas veikalam, ir grūti izdomāt kaut ko jaunu un radošu? Tā nav taisnība. Jums vienkārši jāredz visas iespējamās satiksmes plūsmas un jāsaprot, ko tieši pircēji vēlas.
Izdomājam "kupona" mārketingu
PAŅEMSIM PIEMĒRU:
1. Atrast "jaunus" klientus - skolēnus, kuri apmeklēja netālu esošo izglītības iestādi;
2. Pārliecināt mainīt darba grafiku tā, lai veikals tiktu atvērts stundu agrāk - pulksten 8 no rīta, nevis pulksten 9;
3. Informēt, kas ir patiesie pircēji.
© VISAS TIESĪBAS IR AIZSARGĀTAS 2020

PRIVĀTUMA POLITIKA
REKVIZĪTI