5 iemesli, kas liks Jums raudāt, ja atteiksieties no piezemēšanās lapas
Vai arī ko zaudē uzņēmums, atsakoties no landing'a
1,89 miljardi. Saskaņā ar jaunākajiem datiem, internetā ir pieejamas tieši tik lapas, no kurām katra cīnās par vienu un to pašu - cilvēku uzmanību. Uzņēmuma vadītājiem tas rada pamatotu jautājumu: vai ir vērts veltīt laiku, lai izveidotu profesionālu piezemēšanās lapu un pēc tam turpināt cīņu par sīvu konkurenci?

Ja Google meklētājā ierakstīt "Do I need a landing page?", atbilde viennozīmīgi būs - JĀ. Tiek minēti dažādi iemesli, taču populārākais arguments ir tas, ka atsakoties no piezemēšanās lapas, uzņēmums zaudē, jo šodien tā ir vairāk nekā digitāls ziņojumu dēlis. Piezemēšanās lapas ir kļuvušas arī par vizītkarti, saziņas kanālu un peļņas avotu.

Tie laiki, kad landing'a izveide bija laikietilpīgs un dārgs process, ir pagājuši. Tagad to var atļauties arī mazie uzņēmumi. Ja piezemēšanās lapas izmaksas kādreiz bija sākot no vairākiem tūkstošiem, tad šodien izmaksas svārstās no 100 līdz vairākiem simtiem eiro.

Pieejamās izmaksas ļauj visu izmēru uzņēmumiem izveidot savas piezemēšanās lapas un interneta veikalus, taču visā pasaulē to ir izdarījusi tikai puse uzņēmumu.

Apskatīsim, ko zaudē otra puse.

1. Bez piezemēšanās lapas Jūs atdodat savus klientus konkurentiem.
Google katru sekundi apstrādā vairāk kā 40 000 meklējumus, un gandrīz 90% pircēju atzīst, ka ir izpētījuši produktu vai pakalpojumu internetā, pirms pieņemt attiecīgo lēmumu. Mūsdienās cilvēki izmanto meklētājprogrammas ne tikai, lai atrastu jaunus produktus un pakalpojumu sniedzējus, bet arī lai izdarītu izvēli starp PIRKT vai NEPIRKT.

Tādēļ, ja Jūsu uzņēmumam nav piezemēšanās lapas un Jūs nevar atrast internetā, potenciālais klients, visticamāk, izvēlēsies konkurenta produktu, kuru var atrast internetā.

2. Bez piezemēšanās lapas Jūs zaudējat klientu uzticību.
Mūsdienās klienti vērtē produktu vai pakalpojumu pēc piezemēšanās lapas, tāpēc pārdomāta lapa ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā palielināt klientu uzticību.

Vienā pētījumā tika atklāts, ka 94% cilvēku uzskata, ka profesionāla piezemēšanās lapa ir viens no vissvarīgākiem faktoriem, lai uzticētos vai neuzticētos. Mūsdienās landing's kalpo kā uzņēmuna digitālā vizītkarte, kas potenciālajiem klientiem ļauj saprast vai uzņēmums ir viņu uzticības un ieguldījumu vērts. Ja uzņēmumam nav piezemēšanās lapas un to nevar atrast internetā, tas rada šaubīgu priekšstatu par biznesu kopumā.

3. Ja Jums nav piezemēšanās lapas, Jūs atļaujat citiem izveidot sava uzņēmuma tēlu.
Pat ja Jūsu produkts ir atpazīstams visā pasaulē un tam nav nepieciešami papildu komentāri, Jūsu uzņēmumam joprojām ir nepieciešama piezemēšanās lapa. Kāpēc? Tā paša iemesla dēļ, kura piezemēšanās lapas ir tādiem zīmoliem kā Coca-Cola - lai būtu par līderi sava biznesa imidžā.

Piezemēšanās lapa ir vieta, kus Jūs stāstāt par sava zīmola vēsturi un kur klienti gūst priekšstatu par uzņēmumu kopumā. Bez lapas Jūs atstājat uzņēmuma tēlu trešajām personām - konkurentiem, klien tiem, plašsaziņas līdzekļiem utt., pie tam zaudējot spēku to ietekmēt.

4. Bez piezemēšanās lapas Jūs neizmantojat visefektīvāko saziņas kanālu ar klientiem.
Tikai 5 gadus atpakaļ pastāvēja uzskats, ka uzņēmumiem landing's nav nepieciešams, jo Jūs varat izveidot Facebook biznesa lapu - to ir viegli izdarīt un bez papildu ieguldījumiem. Tomēr pēc veiktajām izmaiņām Facebook algoritmā, biznesa lapas pārstāja būt par vienkāršām. Pašlaik biznesa lapu ieraksti jeb publikācijas sasniedz līdz 2% savu sekotāju. Lai šo rādītāju paaugstinātu, uzņēmumi ir spiesti izveidot saistošāku saturu, kas ne vienmēr atbilst uzņēmuma mērķiem.

Kamēr sociālos medijus ietekmē algoritmi, piezemēšanās lapas saturs un tā izkārtojums ir uzņēmēju rokās. Tas ļauj efektīvi paziņot par nepieciešamo informāciju pārredzamā un strukturētā veidā, nodrošinot, ka šī informācija ir pieejama visiem, kas apmeklē lapu. Tas nenozīmē, ka Facebook's nav jāizmanto priekš uzņēmējdarbības vajadzībām - piezemēšanās lapa var kalpot kā papildu saziņas kanāls, ļaujot klientam izvēlēties, kā sazināties ar uzņēmumu.

Lai gan lielākā daļa cilvēku šodien ir sociālajos tīklos, nevajadzētu aizmirst par tiem, kas to nedara. Lai sazinātos ar šiem klientiem, piezemēšanās lapa reizēm ir ne tikai visefektīvākā, bet arī vienīgā iespēja.

5. Bez piezemēšanās lapas Jūs zaudējat peļņu.
E-komercija ir Viena no visātrāk augošajām nozarēm pasaulē, ko parādījā arī vispasaules pandēmija, kad daudzi procesi un ierastās lietas pārcēlās digitālajā vidē. Tas nozīmē, ka ir pienācis laiks izveidot piezemēšanās lapu neatkarīgi no tā, kādu produktu vai pakalpojumu Jūs pārdodat.

Pat ja Jūs varat pārdot savu produktu parastā veikalā vai maksāt par pakalpojumu bezsaistē, kāpēc gan neļaut klientiem to darīt tiešsaistē vai veikt priekšapmaksu par Jūsu pakalpojumu? Ja klients ir gatavs pirkt, tad ļaujiet viņam to izdarīt tūlīt, pirms viņš pārdomā.

Fuh! Tas ar viss, ko šodien vēlējos Jums pastāstīt.

Vai Jūs joprojām domājat? Citi jau dara. Izvēlēties Jums!

Tiekamies!
Nauris Probaks
Probaks Group | Freelancer's ar starptautiskas aģentūras standartiem
© VISAS TIESĪBAS IR AIZSARGĀTAS 2020

PRIVĀTUMA POLITIKA
REKVIZĪTI