Lasīšanas laiks: 6 min.
Stāsts no ikdienas jeb zvans no viena mūsu lasītāja.
"Nauri, es izveidoju korektu piedāvājumu saviem klientiem, palaidu Facebook reklāmu ar mērķi ģenerēt jaunu klientu pieteikumus, izveidoju piezemēšanās lapu, bet… PIETEIKUMU NAV!" Ok, sākām pētīt situāciju.
Piedāvājums - ir nepieciešami uzlabojumi, bet rezultātu neietekmē.
Facebook reklāmas iestatījumi - apmierinoši.
Piezemēšanās lapā - te jau parādās lielās problēmas. :)
Rezultātā kopā ar lasītāju identificējām 5 iemeslus, kāpēc piezemēšanās lapa nepārdod.
Dalos ar tiem zemāk!
Iemesls #1 - lapas apmeklētāji Tev neuzticas.
Piezemēšanās lapas esamība nenozīmē, ka tūlīt sāks birt pieteikumi un/vai pirkumi. It īpaši gadījumā, ja piezemēšanās lapā tiek ietverta tikai pieteikuma un/vai apmaksas forma (mūsu lasītāja gadījumā bija pieteikuma forma).
Reklāmas mērķis ir piesaistīt uzmanību un izraisīt interesi. Piezemēšanās lapas mērķis ir šo interesi pastiprināt un motivēt potenciālo klientu uz darbību.
Tāpēc! Izmantojiet "ētera" laiku efektīvi - aizpildiet savu piezemēšanās lapu ar visu nepieciešamo informāciju un trigeriem, kas mudinās lapas apmeklētāju pirkt un/vai reģistrēties, iekļaujot tādu svarīgu informāciju, kā:
- piedāvājuma virsraksts un apakšvirsraksts, kas atkārtoti norāda uz to, ko jūs piedāvājiet
- pakalpojuma/produkta priekšrocības un ieguvumus, kas atbildēs uz potenciālā klienta jautājumu "kāpēc man izvēlēties jūs nevis konkurentus?"
- uzticības rādītāji jeb klientu atsauksmes, apbalvojumus, portfolio, klientus un sadarbības partnerus, statistiku u.c.
- papildu elementus kā piemēram - biežāk uzdotos jautājumus, sadarbības procesa gaitu utt
Esiet atvērti! Jo cilvēks, kas būs nonācis jūsu piezemēšanās lapā, vairumā gadījumos būs nonācis tur pirmo reizi.
Iemesls #2 - ziņojums satur pārāk daudz liekas informācijas.
Ņemot vērā pirmo rekomendāciju, var nonākt pretējā galējībā un sarakstīt tik daudz informācijas, ka potenciālais klients lapu vienkārši pametīs.
Kā rīkoties šajā situācijā?
Lapas saturam ir jātaupa apmeklētāja laiks, līdz ar to, vēstījumam ir jābūt konkrētam, kas atbilst MĒRĶA klientu problēmām, sāpēm un vajadzībām. Nelejiet "ūdeni", bet esiet konkrēti un veidojot sava produkta pārdošanas lapu, atbildiet uz tik primitīviem jautājumiem kā "ko es iegūšu, ja sadarbošos ar jums?". Šo jautājumu uzdod sev jūsu klienti. Jūs varat sniegt atbildi.
Tāpat, veidojot saturu, izmantojiet ne tikai tekstu, bet bildes, video, infografikas u.c. rīkus. Tas ļaus sarežģītas lietas pasniegt maksimāli vienkārši.
Iemesls #3 - lapas saturs atšķiras no piedāvājuma.
Tas, ko jūs piedāvājiet reklāmas ietvaros, ir jāatbilst tam, ko jūs piedāvājiet piezemēšanās lapas ietvaros, un otrādi.
Ja jūs piedāvājiet bezmaksas konsultāciju, tad stāstiet TIKAI par to. Ja jūs piedāvājiet bezmaksas PDF grāmatu, tad stāstiet TIKAI par to. Ja jūs piedāvājiet konkrētu produktu vai pakalpojumu, tad stāstiet TIKAI par to.
Nevajag censties pārdot vairāk jau pirmajā saskarsmes punktā. "Pārdodiet" pirmo soli, apmieriniet klienta problēmas/sāpes/vajadzības, un rezultātā iegūstiet pastāvīgu klientu, kas iegādāsies no jums regulāri.
Iemesls #4 - netiek celta produkta/pakalpojuma vērtība un nav parādīti ieguvumi.
Atgādinājums pirmajam punktam par uzticību, bet tomēr - ieguvumu un priekšrocību daļa ir pati svarīgākā. Un nav svarīgi, cik maksā jūsu produkts vai pakalpojums - ja spēsiet pierādīt tā vērtību, to pirks gan par 10, gan 100, gan 1000, gan par 10000 eur.
Praksē tas ir pārbaudīts.
Iemesls #5 - tavs piedāvājums vienkārši nav "garšīgs".
Kāpēc? Jo tas nerisina
MĒRĶA klienta problēmas, sāpes un/vai vajadzības.
"Garšīgam" ir jābūt nevis reklāmas tekstam vai maketam, vai piezemēšanās lapas izskatam. Bet "garšīgam" ir jābūt piedāvājumam, jo primāri cilvēki pērk risinājumu, nevis estētisko.
Piemērs ar urbi. Neviens nepērk urbi, tāpēc ka kāds ir izdomājis, ka viņam ir nepieciešams urbis. To pērk, lai veiktu remontdarbus, uzkarinātu sienas pulksteni vai gleznu utt.
Vai uztvēri? :)