7 kļūdas, ko darbā ar Facebook reklāmām pieļauj uzņēmēji
Lasīšanas laiks: 4 min.

Kādu laiku atpakaļ kopā ar komandu nolēmām paplašināt mūsu pakalpojumu klāstu, ieviešot 2 stundu Facebook & Instagram reklāmas konta auditu.
Šo 2 stundu laikā es, kopā ar uzņēmējiem:
  • apskatām viņu iepriekš veiktās darbības;
  • identificējam stipros & vājos posmus;
  • kā arī sastādam konkrētu rīcības plānu ar darbībām, kas rezultēsies augstā investīciju atdevē.

Uzņēmēji un mārketinga vadītāji ir pateicīgi par produktīvi pavadīto laiku, bet mēs esam priecīgi par to, ka ieguvām svarīgu analītisku informāciju, kas palīdzēja identificēt 7 kļūdas, ko darbā ar Facebook reklāmām pieļauj uzņēmēji.

Starp 20+ cilvēkiem, kas piedalījās pēdējā mēneša laikā veiktajos auditos, katrs iepriekš pieļāva vismaz vienu no zemāk redzamā kļūdu saraksta. Dalos!

KĻŪDA #1 - Nav definēta mērķauditorija

Pirms Facebook & Instagram reklāma nestu materiālā kontekstā izmērāmu rezultātu, uzņēmējam ir jābūt definētam MĒRĶA klientam.

"Mani klienti ir VISI" vai "vīrieši un sievietes no 10 līdz 100 gadiem, visā pasaulē" - nenozīmē mērķauditorijas definēšana. Pat tad, kad Jūsu uzņēmuma klients tiešām ir katrs pasaules cilvēks, Jums ir jāsaprot, kādas problēmas, sāpes vai vajadzības palīdz atrisināt Jūsu produkts vai pakalpojums. Un tad, kad Jūs identificēsiet šīs problēmas, sāpes un vajadzības, Facebook & Instagram reklāmas sāks strādāt uzņēmuma labā.

KĻŪDA #2 - Nepareizi izvēlēts reklāmas mērķis.

Ja es kļūdos, tad variet nomētāt mani ar akmeņiem, bet katram biznesam ir svarīgi klienti, vai ne? Jauni, patstāvīgi, lojāli, visa veida klienti. Facebook & Instagram reklāma palīdzēs tos sasniegt, ja Jūs tiešām vēlaties klientus!

Izvēloties reklāmas mērķi Conversions (skat. 1.attēlā), kas atbild par pirkumiem, pieteikumiem, reģistrācijām utt., palīdzēs sasniegt ieinteresētus un/vai reālus klientus, kas būs gatavi iegādāties Jūsu produktus vai pakalpojumus.
1.attēls Reklāmas mērķa Conversions izvēle
KĻŪDA #3 - Pārāk bieži labojumi.

Kā rāda mūsu pieredze, pēc reklāmas kampaņas starta nepieciešami 2-3 labojumi, kas palīdzēs optimizēt reklāmguvumu un nonākt līdz izdevīgam rezultātam. Pēc tam kampaņa bez pārtraukumiem var strādāt sākot no 6 līdz pat 12 mēnešiem.

Biežu labojumu veikšana tikai ietekmēs objektīvu datu iegūšanu, kā rezultātā samazinās reklāmguvumu.

KĻŪDA #4 - Pārgalvīgi tēriņi.

Kad nav reklāmas datu par to, cik klienti/pirkumi un par kādām izmaksām tie tika piesaistīti, gandrīz neiespējami būs pārvaldīt reklāmas finanses, jo nav skaidra investīciju atdeve.

Tā vietā ir jāizveido reklāmas kampaņa, kas ir vērsta uz pirkumiem vai pieteikumiem, jāiegūst pirmie objektīvie rezultāti un dati par reklāmu, un tikai tad Jūs spēsiet izsekot un pārvaldīt reklāmas tēriņus, jo skaidri zināsiet investīciju atdevi katram ieguldītajam centam reklāmā.

KĻŪDA #5 - Tikai statiskas reklāmas.

Vairāk dinamikas un video satura, it īpaši, kad Jūsu produkts vai pakalpojums arī ir dinamisks!

Jo reālāks būs Jūsu video, jo augstāku interesi tas izraisīs. Video nav jābūt profesionāli uzmontētam, bet ir jābūt maksimāli patiesam, jo šīs demitgades trends ir caurspīdība un godīgums.

KĻŪDA #6 - Nesaistošs saturs.

Šī kļūda seko automātiski kļūdai Nr.1.

Ja Jums nav skaidrības par savu MĒRĶA klientu, tā problēmām, sāpēm un vajadzībām, tad radītais saturs un cita komunikācija būs nesaistoša. Kad cilvēks savā acu priekšā redz nesaistošu saturu, tas to nepatērē. Bet, ja Jūs komunicēsiet klienta valodā, par tā problēmām, sāpēm, vajadzībām un to risinājumiem, tad klients Jūs ieraudzīs, atnāks un nopirks.

KĻŪDA #7 - Neizmantotas optimizācijas priekšrocības.

Tie, kas aktīvi strādā ar Facebook Ads Manager un ikdienā publicē reklāmas sludinājumus, noteikti zināsiet par rīku, kas saucās Campaign Budget Optimisation (skat. 2.attēlā).
2.attēls Campaign Budget Optimisation rīks
Šis instruments perfekti pārzin, kuri no reklāmas sludinājumiem ir interesanti un aktuāli Jūsu auditorijai, un kuri - nav aktuāli. Tādā veidā, budžetu novirzot tikai uz tiem risinājumiem, kas auditorijai šķiet interesanti. Tas nozīmē, ka tie piesaista uzmanību, Facebook lietotāji klikšķina uz reklāmām, mijiedarbojas utt.

Šīs ir visbiežāk sastopamās kļūdas starp mūsu klientiem un partneriem, tāpēc, ja ieraugi kaut kur sevi, tad atceries, ka šīs kļūdas ir ātri un efektīvi novēršamas.
Pietiekties sarunai par klientu un pārdošanas apjomu palielināšanu
© VISAS TIESĪBAS IR AIZSARGĀTAS 2022

PRIVĀTUMA POLITIKA
REKVIZĪTI