Kurā brīdī potenciālā klienta pieteikuma cena sāk celties debesīs?
Lasīšanas laiks: 4 min.

Viens no biežāk dzirdētajiem jautājumiem no tiem uzņēmējiem, kas ikdienā izmanto Facebook & Instagram maksas reklāmu sava produkta/pakalpojuma virzīšanā - kāpēc man ir tik augsta cena par pieteikumu?

Tāpēc vēlos šo jautājumu aktualizēt starp jums, un šajā rakstā Jūs uzzināsiet:

  • pēc kādiem faktoriem var pateikt, ka pieteikuma cena ir par augstu;

  • kas ietekmē pieteikuma cenu;

  • kā samazināt pieteikuma cenu un ietaupīt reklāmas izmaksas;

  • kāpēc nav jābaidās no augstām pieteikuma cenām.

Pirmkārt, šeit ir jāprot atdalīt psiholoģiskais faktors no rādītājiem, ko Jums rāda priekšā biznesa aizkulises.

Otkrārt, ir jāizprot, kādu piedāvājumu un par kādiem nosacījumiem jūs piedāvājat savam MĒRĶA klientam.

Treškārt, pieteikuma cena nav izšķirošais faktors, kas nosaka to, vai jūsu reklāma ir efektīva vai neefektīva.

Bet, kā parasti - par visu pēc kārtas.

Ja jūsu Facebook Ads Manager'is rāda, ka viena potenciālā klienta pieteikuma cena jūsu gadījumā izmaksā 10, 20, 30, 50 EUR un vairāk, kā rezultātā jūs sāksiet pieņemt pārsteidzīgus lēmumus par to, ka reklāma ir neefektīva, tāpēc nesteidzieties ar pāragriem secinājumiem un ielūkojieties biznesa rādītājos - vai tie arī parāda, ka konkrētā pieteikuma cena ir dārga? Uz šo jautājumu visbiežāk uzņēmēji atbild ar grūtībām.

Tāpēc! Neliels pieredzes stāsts ar vienu no mūsu tekošajiem pasūtītājiem, kas palīdzēs izprast situāciju.

Klients vērsās pie mums pēc sadarbības ar konkurentiem, kas ģenerēja pieteikumus 5 līdz 15 EUR robežās, bet mūsu sadarbības laikā pieteikums izmaksāja no 30 līdz 50 EUR. Virspusēji var izskatīties, ka mūsu kampaņa ir bijusi mazāk veiksmīga, bet vai tā ir? Nē, un es to centīšos pierādīt, paverot jums plāšāku ieskatu par situāciju.

Konkurents mūsu pasūtītājam ģenerēja pieteikumus 5-15 EUR vērtībā, kas nozīmē, ka uz 100 piesaistītiem klientiem, pasūtītājam ir jāinvestē 50-150 EUR reklāmā. Mūsu gadījumā uz 100 piesaistītiem klientiem, pasūtītājam ir jārēķinās ar 300-500 EUR lielām investīcijām reklāmām.

Bet kur ir starpība? Kāpēc vienā gadījumā pieteikumi maksā lētāk, bet otrā - dārgāk? Atbildēšu - viss ir atkarīgs no piedāvājuma.

Lētāku pieteikumu gadījumā pasūtītājam bija izteikts arī lētāks piedāvājums. Respektīvi, potenciālajiem klientiem bija piedāvājums iegādāties pirmreizējo vizīti par 60 EUR, bet mēs savā pusē piedāvājām citu vizīti 150 EUR vērtībā.

Vai sapratāt starpību?

Jo lielāks čeks jūsu piedāvājumam, jo augstāka cena par pieteikumu. Tas tiek pamatots ar to, ka, jo vairāk jūs prasāt no sava klienta naudas izteiksmē, jo vairāk klients krīt pārdomās vai tiešām jūs būsiet tie, kas palīdzēs tam atrisināt sāpes. Un vai tiešām tas ir vajadzīgs. Un, protams, cena ir galvenais filtrs, kas nosaka maksātspēju.

Otra lieta. Piedāvājums 60 EUR vērtībā ģenerēja līdz 60% nekvalitatīvus pieteikumus. Tas nozīmē, ka no 100 piesaistītiem pieteikumiem 60 cilvēki ir "tūristi", kas nebija un nebūs gatavi iegādāties piedāvātos risinājumus. Savukārt mūsu kampaņā ar dārgāku piedāvājumu un pieteikumiem, līdz 90% cilvēkiem, kas ir pieteikušies pirmreizējai vizītei, ir MĒRĶA klienti. Un pasūtītājs ir gatavs maksāt par tiem arī vairāk, jo tie ne tikai nonāk līdz pirmreizējai, bet arī turpina iegādāties citus risinājumus, kas ir vairāku tūkstošu eiro vērtībā. Jo - viņiem tas ir nepieciešams!

Variantā A.

100 pieteikumi, kas izmaksā 150 EUR. No tiem 40 cilvēki ierodas uz vizīti un samaksā 60 EUR.
Investīcijas atdeve apgrozījumā: 2400 EUR.

Variantā B.

100 pieteikumi, kas izmaksā 500 EUR. No tiem 90 cilvēki ierodas uz vizīti un samaksā 150 EUR.
Investīcijas atdeve apgrozījumā: 13 500 EUR. No kuriem daļa cilvēku turpina tālāko profilaksi un iegādājas pakalpojumus vairāku tūkstošu eiro vērtībā.

No augstām pieteikumu izmaksām nav jāpabaidās, bet gan jānovērtē piedāvājums un to, cik kvalitatīvi šie pieteikumi ir.

Ja jūsu uzņēmuma attīstības stratēģija tiek balstīta uz KVANTITĀTI - tad veidojiet maksimāli lētus (pakalpojumu nozarē arī BEZMAKSAS) piedāvājumus, ar kuriem jūsu potenciālajiem klientiem būs maksimāli ātri un vienkārši mijedarboties. Taču šajā gadījumā Jums ir jārēķinās ar lielām laika investīcijām, kurās būs nepieciešams ieguldīt pieteikumu filtrācijai.

Ja šī laika resursa jums nav, tad jūsu stratēģijai ir jābūt balstītai uz KVALITĀTI, izliekot mākslīgi veidotos filtrus - dārgus piedāvājumus, piezemēšanās lapas u.c. - kas ietaupīs jūsu laiku telefona sarunās ar potenciālo klientu.

Visi vēlas apzinātus klientus, kuriem viss ir skaidrs un tie konvertējas darījumos bez liekām problēmām, bet ne visi saprot, ar kādu ceļu un izmaksām to ir iespējams panākt.

Laiks vai nauda - kas jūsu gadījumā ir vērtīgāks?

Padomājiet par šo un veiksmi turpmākā biznesa attīstībā!
Pietiekties sarunai par klientu un pārdošanas apjomu palielināšanu
© VISAS TIESĪBAS IR AIZSARGĀTAS 2022

PRIVĀTUMA POLITIKA
REKVIZĪTI