Viens solis pretī jaunu un maksātspējīgu klientu piesaistei
Lasīšanas laiks: 3 min.

Vai esi saskāries, kad interneta reklāmas rezultāti neapmierina?

Piemēram:
  • augstas reklāmas izmaksas
  • nekvalitatīvi klienti (tikai interesējas, bet nepērk)
  • 100+ eiro investēti reklāmā, taču vēl nav bijis neviens pieteikums
Kāpēc tā notiek? To ietekmē vairāki faktori.

Iespējams, tiek pārbaudīta ideja, kas galu galā nav dzīvotspējīga, jo tirgum tā nešķiet interesenta.
Iespējams, interneta reklāmas tehniskie uzstādījumi ir pievīluši u.c.

Tāpēc ir labi saprast, no kā sastāv jebkura interneta reklāma, lai sāktu meklēt īsto iemeslu neveiksmei.

Efektīva interneta reklāmas kampaņa sastāv no piedāvājuma, reklāmas (makets + teksts), piezemēšanās lapas un… pārdošanas! Un bieži vien apkārt virmo vieni un tie paši jautājumi:

  • kādu piedāvājumu izveidot?
  • ko rakstīt uz reklāmas maketa?
  • ko iekļaut reklāmas tekstā?
  • kādu saturu likt iekšā piezemēšanās lapā?
  • kā pārdot?
u.c. saistīti jautājumi par vienu - par Jūsu uzņēmuma mērķauditoriju.

Tāpēc, šis viens vienīgais solis, kas jāveic pretī jaunu un maksātspējīgu klientu piesaistei, ir savas mērķauditorijas (MA) problēmu, sāpju, vajadzību un potenciālo iebildumu definēšana.

Piemērs no dzīves.

Cilvēkam pieder uzņēmums, kas nodarbojas ar ziedu tirdzniecību. Īpašnieks, nezinot vai neizprotot sava klienta problēmas, sāpes un vajadzības, pozicionē, ka viņš ir vienīgais, kam puķes nāk no Etiopijas, bet par to, ka šīs puķes stāv ilgāk nekā citiem tirgotājiem, uzņēmējs nesaka ne vārda.

Fakts, ka puķes nāk no Etiopijas, interesēs tikai konkurentus. Taču klients pirks puķes, jo tās stāvēs ilgāk, smaržos 2x spēcīgāk, iepriecinās mīļoto cilvēku utt., nevis tāpēc, ka tās tiek ievestas no Etiopijas.

Zinot savas MA problēmas, sāpes un vajadzības, Jums vienmēr būs skaidrs KO, KĀ un KĀDĀ VEIDĀ piedāvāt un pasniegt savam klientam.

Tas palīdz arī pārdošanā jeb brīdī, kad Jums ir jāpalīdz savam klientam iegādāties īsto produktu. Piedāvāsiet to, kas atrisinās klienta problēmu vai apmierinās viņa vajadzību - būs darījums!

Viss griežas tikai un vienīgi ap klienta problēmu.

Kāds ir šīs problēmas rašanās cēlonis? Kā mainīsies viņu dzīve pēc problēmas atrisinājuma? Kā viņi jutīsies, ja neatrisinās problēmu? Par ko viņi turpina šaubīties?

Atbildes un atbilžu kvalitāte uz šiem jautājumiem ir tiešā veidā saistīta ar reklāmas kampaņas efektivitāti, un, ja Jums ir augstas reklāmas izmaksas vai nekvalitatīvi pieteikumi, tad atgriežaties pie piedāvājuma un kritiski izvērtējiet vai tas atbilst MA prasībām. Ja nē, tad arī viss pārējais - reklāmas teksti, maketi utt. - netrāpa klienta sirdīs. Un rezultātā - reklāmas kampaņas ir neefektīva. Reklāmas budžeti - zaudēti.

Labā ziņa - mēs visi kļūdāmies. Un visu var labot.

Lai izdodas!


Pietiekties sarunai par klientu un pārdošanas apjomu palielināšanu
© VISAS TIESĪBAS IR AIZSARGĀTAS 2022

PRIVĀTUMA POLITIKA
REKVIZĪTI