Kā domā un iepērkas internetā Jūsu uzņēmuma klients?
Lasīšanas laiks: 3 min.


Vai Jūs gribētu zināt KO un KĀ domā Jūsu potenciālais klients brīdī, kad tas izvēlas starp Jums un Jūsu konkurentiem? Ja atbilde ir pozitīva, tad piedāvāju izlasīt šo rakstu līdz beigām, kurā uzzināsiet:

 • kas ir JAUNS uzņēmuma klients
 • kā un ko domā klients pie izvēles brīža
 • kas tam ir svarīgi
 • un kas tam palīdz veikt izvēli produkta/pakalpojuma iegādē
Protams, lai zinātu kā un ko domā Jūsu klients, primāri ir jāapzinās sava produkta/pakalpojuma mērķauditorija, tās problēmas, sāpes un vajadzības - tas dos Jums plašāku ieskatu par to. Taču šodien uzdevums ir apskatīt situāciju, kuras laikā mēs visi rīkojamies gandrīz identitiski - situācija, kuras laikā mēs izvēlamies savām vajadzībām atbilstošu risinājumu.

Bet sāksim, kā parasti, ar pamatiem.

Kas ir JAUNS klients?

JAUNS klients, pirmkārt, ir Jūsu potenciālais klients, jo tas, ka cilvēks ir vērsies pie Jums, vēl nenozīmē, ka gala lēmums arī tiks pieņemts Jūsu labā. Otrkārt, ir jāņem vērā vēl 2 būtiski momenti:
 1. lai cik liela atpazīstamība ir Jūsu zīmolam, ļoti iespējams, ka potenciālajam klientam nav daudz informācijas ne par uzņēmumu, ne uzņēmuma produktiem/pakalpojumiem
 2. potenciālais klients ir cilvēks, kuram ir parādījusies kāda problēma, sāpe un/vai vajadzība, kuru ir jāatrisina
Kas notiek brīdī, kad par "potenciālo klientu" kļūstam mēs paši?

Sākumā mums rodas kāda problēma, vajadzība un/vai sāpe, kuru mēs vēlamies atrisināt. Piemēram, sāpošs zobs [zobārstniecība], liekais svars [fitness], kāpņu iegāde savai divstāvu privātmājai [būvniecība] u.c.

Problēmai, sāpei un/vai vajadzībai ir sava "steidzamības" pakāpe, kas ir saistīta ar to, cik ļoti Jums sāps zobs, cik ļoti Jums traucē/kaitina liekais svars, un cik ātrā laikā Jums ir nepieciešamas kāpnes privātmājā. Vienkāršā valodā, ir nepieciešams vai nu steidzams risinājums tūlīt un tagad, vai risinājums var pagaidīt, līdz ar to, steigas nav.

Pēc tam, atbilstoši situācijai, pamatā mēs ejam divus ceļus:
 1. meklējam problēmas/sāpes/vajadzības risinājumus paši, meklējot dažādus ieteikumus, rekomendācijas, iepazīstoties un salīdzinot dažādus piedāvājumus, kas ir sastopami tirgū u.c.
 2. atstājam to kā "pats par sevi atrisināsies", ja tas nav steidzams jautājums, jo ikdienā mums taču ir daudz citi svarīgi jautājumi

Taču neatkarīgi no tā, kādu ceļu mēs ejam, jebkurā gadījumā viss balstās uz mūsu problēmām, sāpēm un/vai vajadzībām.

Tāpēc, lai izvēlētos sev piemērotu pakalpojumu sniedzēju vai produktu, mēs:
 • skatīsimies uz cenu, jo cenu diapazons, kas atbild par mūsu katra maksātspēju un iespējām, ir viens no galvenajiem lēmuma pieņemšanā
 • iepazīsim ieguvumus un priekšrocības jeb ko mēs iegūsim par šo cenu - šajā brīdī mēs domāsim tikai par sevi
 • pētīsim atsauksmes, darbu piemērus, pirms/pēc u.c.
 • meklēsim momentus, kas izraisa vairāk uzticības - soc. tīkli, mājaslapa u.c.
 • skatīsimies, kam ir "garšīgāks" piedāvājums - uzņēmuma X vai uzņēmumam Y
Šie ir obligātie kritēriji katram uzņēmumam, neatkarīgi no tā atpazīstamības līmeņa, kas vēlas uzveikt savu "mārketinga ienaidnieku" jeb konkurentu!

Neviens no mums uz savu problēmu risinājumu netērē naudu neapdomāti, ņemot vērā tās īpašību būt ierobežotai. :) Tāpēc, šis algoritms ir attiecināms arī uz Jūsu uzņēmuma klientiem.

Veicot aktivitātes uz jaunu klientu piesaisti, esiet caurspīdīgi, pārskatāmi un piepildīti ar tik lielu informācijas apjomu, cik nepieciešams, lai potenciālais klients izvēlas Jūs nevis konkurentus. Jo - visa pamatā ir informācija.

Ja klients gūs lielisku pieredzi informācijas izpētē un atbildes uz saviem jautājumiem, tad tas pieņems lēmumu sadarboties ar Jums nevis konkurentiem.
Pietiekties sarunai par klientu un pārdošanas apjomu palielināšanu
© VISAS TIESĪBAS IR AIZSARGĀTAS 2022

PRIVĀTUMA POLITIKA
REKVIZĪTI