PIESAISTĪT KLIENTUS SAVAM UZŅĒMUMAM 100 000 EUR VĒRTĪBĀ
Close
6 soļu stratēģija efektīvai klientu piesaistei internetā
Vārds, uzvārds
Jūsu telefona nr., kuru pacelsiet
Jūsu labākais e-pasts
Jūsu foršā uzņēmuma nosaukums
Vai šādi izskatās Jūsu ceļš jaunu klientu piesaistē internetā?
Ar šo e-grāmatu es Jums parādīšu kā to padarīt šādu:


Ar ko parasti sāk uzņēmējs savu ceļu digitālajā klientu piesaistē?


1. SOCIĀLIE TĪKLI


Soc. tīkli laikam ir pirmajā vietā.

Man pat nesen bija saruna ar pazīstamu uzņēmēju, kurš vēlējās uzsākt klientu piesaisti digitālajā pasaulē. Saruna sākās sekojoši: "Nauri, vajag man uztaisīt Facebook lapu un katru nedēļu kaut ko publicēt, apmaksāt publikācijas - vēlos piesaistīt klientus."

Es atbildēju: "Pagaidi, pagaidi! Vai es pareizi sapratu, ka Tu domā, ka klientu piesaiste notiek vien ar lapas izveidi, publikāciju izveidi un Boost Post?"

Paziņa: "Nu jā..." Taču tā tas nenotiek!

Jā, esamība soc. tīklos ir nepieciešama, taču šīs grāmatas ietvaros mēs runāsim par efektīvu, automatizētu un galu galā sistematizētu klientu piesaisti.

Tāpēc soc. tīklu kontu izveide, sakārtošana, vizuālā identitāte, saturs - nav tas, ar ko jāsāk. Liels entuziasms darobojoties ar soc. tīkliem bez skaidra mērķa un sapratnes par digitālo klientu piesaisti nenesīs nekādu rezultātu.


2. BŪVĒ MĀJASLAPU VAI PIEZEMĒŠANĀS LAPU

Vajag ātri uztaisīt mājaslapu un/vai piezemēšanās lapu, "iepakot" kādu produktu, salikt maksimāli daudz informācijas, it īpaši par to, cik tas ir lielisks un der ikvienam. Taču vēl noteikti vajag mēnešiem ilgi domāt par vizuālo stilu, dažādu elementu izmantošanu, formas izmēriem utt.

Vai pazīstama situācija?

Atzīšos, ka šo kļūdu pats ļoti bieži pieļāvu, ciešos lielus finansiālus zaudējumus, meklējot zelta vidusceļu.

Taču vai ticēsiet man, ja es pateikšu, ka to, kā izskatās Jūsu mājaslapa, it nemaz nav svarīgi?

Ja nē, tad šīs grāmatas ietvaros es to pierādīšu un parādīšu, ka ir daudz būtiskākas lietas, kas ir saistītas ar mājaslapu, nekā dizains un tās izskats.
3. INVESTĒ NAUDU REKLĀMĀ

OK.
Soc. tīkli ir. Mājaslapa/piezemēšanās lapa - arī. Ko tālāk?

Vajag investēt naudu mārketingā. Facebook Ads, Google Ads u.c. Boost Post. Maksā par nesaprotamiem rādītājiem, kas neatspoguļo būtību - investīciju atdevi. Jo tieši digitālais mārketings sniedz šo caurspīdīgumu.

OK.

Sapratām kā izmērīt atdevi. Bet atdeves - nav.

Un tad sākās.

"Internetā klientu nav. Digitālais mārketings nav efektīvs." utt.

Taču kāpēc ir tie, kam viss izdodas un ir rezultāts? Kur maģija? Produkts savādāks? Sekotāju vairāk?

Nē. Un to mēs drīzumā noskaidrosim.


Un tad sākas viss pārējais...

4. Sāk internetā meklēt informāciju, kā panākt, lai mājaslapa un interneta reklāma nestu rezultātu

5. Padodās un meklē kompetentu speciālistu komandu, kas orientēta uz rezultātu un strādā klienta interesēs

6. Joprojām nesaprot, kāpēc pašiem nesanāca, bet kompetentiem speciālistiem - viss izdodas

Un tas nav jāsaprot, ja ir kam uzticēt klientu piesaisti internetā!
Apskatīsim kā šie soļi izskatās savādākā griezumā


Vai izskatās pēc drošas konstrukcijas?


Un viss itkā loģiski un es nemaz necenšos apgalvot, kas tas viss nav vajadzīgs, bet...

Ir tikai jāsaprot un jāsadala prioritātes, kas balstās uz pirmajiem mārketinga pamatiem

Taču šāds piegājiens var viegli sabrukt - pat pie mazākās kļūdas!
Jo tam trūkst SPĒCĪGU PAMATU uz kā turēties!


Un šie pamati ir...

ZINĀŠANAS PAR KLIENTU

Jeb mērķauditorijas segmentācija un tās padziļināta analīzeŠādi izskatās EFEKTĪVA klientu piesaistes sistēmas struktūra


Kļūda ir tur, ka bez zināšanām viss sākas no cita gala, bet tas nedos rezultātu!


Mērķauditorijas segmentācija un tās padziļinātas analīzes svarīgums ir acīmredzams: pareizi izanalizējot mērķauditoriju, zinot tās sāpes un vajadzības, Jūs sapratīsiet kur meklēt šos cilvēkus, kā piesaistīt viņu uzmanību un kā mijiedarboties ar tiem, motivējot veikt pirkumus. Jums būs krietni vieglāk uzstādīt reklāmas kampaņas, veidot maketus un rakstīt tekstus.

80% uzņēmēju, ar kuriem es komunicēju ikdienā, demonstrē savu nolaidību pret mērķauditorijas analīzi. Vēl jo vairāk, viņi tic tam, ka šis jautājums viņiem ir sakārtots. Vai Jūs variet godīgi atbildēt sev, ka pazīstat savus klientus un saprotat to vajadzības un problēmas?

Jebkura biznesa galvenā valūta ir zināšanas par klientiem - tā ir katra biznesa prioritāte Nr.1. Ne saturs, ne informācija, bet klienti. Kā tie pavada savu brīvo laiku, ko skatās, kas patīk, kas nepatīk, ko tie sagaida un ko grib izmainīt savā dzīvē?

Apskatīsim visus 3 blokus sīkākKLIENTI
PIEDĀVĀJUMS
MĀRKETINGS
KLIENTI
DEFINĒJIET SAVU MĒRĶAUDITORIJU

Ja runāt ar visiem - neviens neklausīsies.
Cik vien detalizēti iespējams - aprakstiet sava klienta profilu.
Ja joprojām domājiet, ka Jūsu klienti ir VISI, tad steidzami labojiet šo situāciju.

Vienkāršākais veids, kā to izdarīt - definējiet, kas NAV Jūsu klienti. Padomājiet, cik Jums ir bijušas situācijas uzņēmumā, kad ir bijusi saskarsme ar klientiem, kas maigi izsakoties sabojā Jums dienu.

Vai nav tā, ka visus šo klientus kaut kas apvieno? Rakstura iezīme? Maksātspēja?

Izsvītrojiet tos, ar kuriem nevēlaties strādāt un fokusējaties uz saviem ideāliem klientiem. Ar tiem, ar kuriem Jūs gūstat baudu no sadarbības.

Atzīt, ka vēlaties strādāt ar maksātspējīgu auditoriju, nav augstprātīgi.

DEFINĒJIET MĒRĶAUDITORIJAS PROBLĒMU

Jāatrod viena problēma, vajadzība un/vai sāpe, ko viņi vēlas atrisināt un ir gatavi par to samaksāt. Pārdodiet risinājumu, nevis produktu.

Cilvēks pērk urbi, nevis tāpēc, ka vajag urbi - viņam ir nepieciešams caurums sienā, lai uzkarinātu: gleznu, pulksteni, karti u.c.


PIEDĀVĀJUMS
ATRODIET VEIDU KĀ ATRISINĀT PROBLĒMU

Ja esat definējuši auditorijas problēmu un Jums ir šīs problēmas risinājums, cilvēki jeb potenciālie klienti gribēs to iegūt.

Precīzi un saprotami pasniedziet problēmas risinājumu - klientam jāsaprot, ka Jums tas ir.

Maksimāli konkrēti, bez liekas informācijas.

Lai piesaistītu jaunu klientu uzmanību, iedodiet tiem atlaidi vai kādu citu labumu.

BEZMAKSAS VAI MAZMAKSAS PRODUKTS

Radiet produktu, kas spēs ātri atrisināt daļu LIELĀS problēmas un kas spēs atdalīt maksātspējīgos klientus no visiem pārējiem.

Saturam jābūt interesantam, lai klients atstātu savus kontaktus apmaiņā pret to. Ja bezmaksas produkts dos labu rezultātu - klients domās, ka maksas produkts arī būs augstas kvalitātes. Galvenais, pierādīt to ar darbiem.

Mazmaksas produktam ir jābūt ar pietiekoši spēcīgiem ieguvumiem, lai klientam būtu vēlme to iegādāties.


MĀRKETINGS
PIEZEMĒŠANĀS LAPA, KAS PĀRDOD

Ar iegūtajām zināšanām par klientu - būvējam piezemēšanās lapu jeb landing page, kur ietvertā informācija par klientu problēmu risinājumu, būs balstīta uz mērķauditorijas analīzes.

Galvenais uzdevums ir panākt, ka cilvēki atstāj savus kontaktus apmaiņā pret bezmaksas produktu un papildina potenciālo klientu datu bāzi.

Lai, datu bāze pārvērstos maksājošos klientos, tā var būt apstrādāta dažādi - ar e-pastu mārketingu, zvanu centra iesaisti, pārdošanas menedžeriem, remārketingu u.c.

IESAISTĀM SOC. TĪKLUS AR REZULTATĪVU REKLĀMU

To ātri un efektīvi var sasniegt ar maksas reklāmu internetā. Svarīgākais šajā posmā - uzstādīt sistēmu autopilotā, lai tā strādā arī tad, kad nestrādāsiet Jūs.


Kurā posmā šobrīd ir Jūsu bizness? Vai spēcīgi pamati jau ir uzbūvēti?


Platformas, kas palīdzēs uzstādīt klientu piesaisti autopilotā

FACEBOOK ADS

Viens no efektīvākajiem veidiem kā sasniegt MAKSĀTSPĒJĪGU AUDITORIJU un automatizēt klientu piesaisti.

TILDA PUBLISHING

Iespējams, labākais mājaslapu konstruktors, kurš ir redzēts. Vērtība krietni pārsniedz cenu. Ir integrējams ar pārējām platformām, kas ir sarakstā. Gaumīgas piezemēšanās lapas no pamata līdz advancētam līmenim.

MAILERLITE

Izcila e-pastu mārketinga platforma, kas ļauj veidot papildu saskarsmes punktus ar mērķauditoriju un automatizēt klientu piesaistes sistēmas, segmentējot auditorijas grupas.

AMO CRM

CRM platforma ienākošai potenciālo klientu plūsmas apstrādei, kas ļauj uzbūvēt un automatizēt pārdošanas procesus Jūsu uzņēmuma ietvaros, efektivizējot pārdošanas komandas darbu.


Ieguvumi, ieviešot automatizētas mārketinga sistēmas Jūsu uzņēmumā
Klientu piesaiste 24/7/365

Automatizēta mārketinga sistēma strādā neatkarīgi no nedēļas dienas un dienas laika. Tā strādā svētkos, brīvdienās, rītos un vakaros. Jūs paši regulējat potenciālo klientu plūsmu.

Skaidras izmaksas par piesaistītu klientu

Darbā ar mārketinga sistēmām visas investīcijas ir caurspīdīgas, ko novērtē jebkurš uzņēmējs, strādājot ar digitālo mārketingu un klientu piesaisti internetā.

Ieguldītā nauda €€ = Nopelnītā nauda €€€€

Ņemot vērā, ka Jūs ziniet cik izmaksā viens piesaistītais potenciālais klients, Jums ir lieliska iespēja saprast un izrēķināt, cik no 100 potenciāliem klientiem Jūs spējat aizvērt pārdošanā - attiecīgi, cik naudas izteiksmē ir iegūts pārdošanas apjoms. Tādā veidā Jūs skaidri saprotiet investīciju atdevi, kas palīdz prognozēt nākotnes pārdošanas apjomus.
Sreen shot' s no Dr.Mauriņa vēnu klīnikas Ads Manager konta. Diennakts laikā tika piesaistīti 58 potenciālie klienti, kur katrs klients izmaksāja 2,62€
Datu bāzes izveide

Darbs ar datu bāzi ir stāsts par attiecību veidošanu ar klientiem. Šis stāsts ir analoģisks attiecību veidošanai starp vīrieti un sievieti, kur gan bez īstermiņa, gan bez ilgtermiņa attiecībām nekas nebūs. Līdzīgi kā starp vīrieti un sievieti TIKAI ILGTERMIŅA ATTIECĪBAS dod "augļus", un tas pats notiek starp biznesu un potenciāliem klientiem. Tāpēc darbs ar esošo klientu datu bāzi dos Jums lielāko ieguvumu no esošiem klientiem, kas pārvērtīsies atkārtotās pārdošanās, kas savukārt ģenerēs uzņēmumam ienākumus un peļņu.Savukārt darbs ar potenciālo klientu datu bāzi, spēj pārdot tiem klientiem, kam problēmas risinājums nebija aktuāls uzreiz. Un tas ir normāli, ka problēmas risinājums TŪLĪT UN TAGAD ir nepieciešams vien 8% līdz 10%. Pārējiem tas būs nepieciešams pēc nedēļas, mēneša, vairākiem mēnešiem, un pat pēc gada. Tāpēc darbs gan ar tekošo, gan ar potenciālo klientu datu bāzi sniegs ilgtermiņā neidomājamus augļus uzņēmuma peļņas generēšanai.Mārketinga un pārdošanas procesu sakārtošana

Lai ar cik uzņēmējiem es ikdienā nekomunicētu, 80-90% nav sakārtotas šīs lietas. Viss ir sajūtu līmenī, bez skaidri pārskatāmiem skaitļiem.© VISAS TIESĪBAS IR AIZSARGĀTAS 2020

PRIVĀTUMA POLITIKA
REKVIZĪTI